Szoftverfejlesztés

Hogyan fejlesztesz?

Legelső lépésben megbeszéljük az igényeket. Előállok egy vázlattal, módosítgatjuk, van, hogy több körben is. A prototípus általában erősen módosításra kerül design és működés tekintetében. Nyilván ha van már egy arculati irányelv, úgy könnyebb dolgozni és megtalálni a közös nevezőt. Ezután elkezdődik a tényleges fejlesztés. Szeretek modulonként haladni, bár van, hogy egyszerre többet kell fejleszteni, pl. egy számlázórendszernél szükségünk van egy partnertörzsre, cikktörzsre és még sorolhatnám, ezeked pedig karban is kell tartani.
Miután a prototípus elkészült és mindenkinek tetszik (nem, nem fog mindenkinek egyöntetűen tetszeni), folytatódik a fejlesztés.
A végleges átadást egy tesztidőszak előzi meg, mely az automatizált teszteken kívül emberi interakcióval, valószerű körülmények között kerül végrehajtásra.

És milyen nyelveket használsz?

Turbo Pascalt tanultam anno, majd Delphit. Volt egy fantasztikus ingyenes Delphi változat, a Turbo Delphi, ami amúgy tök jó volt, csak egy idő után láttam, hogy nem az Object Pascal lesz a nyelv, amin én később fejlesztek. Egy szervizes ügyviteli rendszer volt a Delphi-s éra csúcsa, melyet mind a mai napig használ egy ismerősöm (2009 vége felé fejeztem be a fejlesztést) adatbázis-kezeléssel, többfelhasználós környezetben.

Jelenleg PHP 7.3-on, Laravel keretrendszerben fejlesztek munkahelyemen Symfonyval karöltve. Saját projekteknél Laravel a fő frameworköm, microservice-nek Lument vagy Node.js-t preferálok. Kliensoldalon a teljesség igénye nélkül Javascript (ES6 vagy TypeScript), Vue, UIKit, Bootstrap, Zurb Foundation, Angular Material, mikor mi szükséges és praktikus.

Szükséges még megemlítenem, hogy nem olyan régen elkezdtem Androidra is fejleszteni Kotlin nyelven, jelenleg két saját projektem van folyamatban.

Kérlek, vess egy pillantást a portfoliómra Kattints ide