Webdesign és keresőoptimalizálás

Honnan jött az ötlet?

2010-ben a munkahelyemen szükség volt egy intranetes felületre. Ekkor kerültem kapcsolatba a Joomla tartalomkezelővel. Kezdő PHP-sként nem sok dolgot értettem belőle, de működött. Még saját template-et is kapott egy általam összetákolt CSS-ből. Nem volt szép, de működött.
Megfogott, hogy pár sornyi kóddal akár teljesen meg tudom változtatni a kinézetet. Elkezdtem foglalkozni a CSS-szel és HTML-lel mélyebben.

Közben kísérletezgettem, gyártottam pár tucat template-et tanulás és tapasztalatszerzés céljából.

...amikor már a Joomla a szűk keresztmetszet

Aztán eljött az idő, mikor már a tartalomkezelőhöz több modult, komponenst kellett volna gyártanom. Mivel a Joomla - szerintem - eléggé korlátozott és megköti a kezemet és közben PHP-ben is fejlődtem, a CodeIgniter keretrendszerre esett a választásom. Erről részletesebben a szoftverfejlesztés menüpontban olvashatsz.

Szóval elkezdődött egy saját tartalomkezelő és CSS framework készítése telis-tele - most már látom - zagyvaságokkal. Inkonzisztens osztálynevek, hol magyar, hol angol elnevezések tömkelege. Viszont egy dolgot nagyon fontos megemlíteni: a sok-sok óra szenvedésnek meglett az eredménye: elhelyezkedtem webdesignerként egy magánklinikán. Három oldalt csináltam anno ott, SEO-val és tartalomgyártással, ezt a portfolio linken megtekintheted. Itt vetettem be először nagyüzemben a saját CSS frameworkömet, ami egész korrektül megállta a helyét.

Responsive, mobile first

Ahogy egyre inkább kezdtek elterjedni a mobiltelefonok és tabletek, igény lett rá, hogy ezeken az eszközökön is normálisan lehessen olvasni az oldalt, ne legyen szükség állandó zoomolgatásra.

Elvetettem a saját CSS framework továbbfejlesztését. Természetesen a Twitter Bootstrap miatt. Mikor egy CSS framework kapásból tudja azt biztosítani, amit a sajátom csak több hónapos toldozás-foldozás után, miért is vigyem tovább azt a vonalat? Átültettem a színvilágot, megjelenést Bootstrapre.

És mi a jelen és jövő?

Elkezdtem hanyagolni a Bootstrapet, helyette UIKit és Angular Material frameworkökkel foglalkozom. Valahogy konzisztensebb érzést biztosítanak. Nyilván ez függ a feladattól is. Kezdenek teret nyerni a single page alkalmazások (Wiki link) és a websocket is elég kellemes dolog tud lenni.

Kérlek, vess egy pillantást a portfoliómra Kattints ide